Sbírka školních aktovek a jiných školních pomůcek pro chudé děti z Konga

28.05.2011 15:01

Hranice (Přerovsko) - Školní aktovky, ale i batůžky či psací potřeby se v těchto dnech shromažďují v prostorách dvorany zámku v Hranicích na Přerovsku. Nosí je tam lidé, kteří se zapojili do veřejné sbírky na pomoc malým školákům v africkém Kongu. Sbírka, kterou zaštiťuje konžské velvyslanectví, potrvá do konce června. Už teď je podle jejích pořadatelů o akci mezi lidmi velký zájem.

 

"Sbírka měla oficiálně začít 30. května, ale rozjeli jsme ji o týden dřív. Určena je pro děti z provincií Katanga, Kinshasa a Bandundu. Je to zaměřeno na aktovky a batůžky, protože tamní děti nemají v čem pomůcky nosit. Lidé navíc mohou donést i psací potřeby, jako tužky, pastelky a papíry," řekl ČTK pořadatel akce Vlastimil Mach. Podotkl, že převoz výtěžku sbírky je už zajištěn.

Do akce jsou zapojeny střední i základní školy z Hranic, ale i okolní obce. "Akce je nasměrována na závěr školního roku. Děti často potřebují větší aktovky a ty menší vyhazují nebo jim zůstávají ležet doma. Takto by se mohly tyto pomůcky využít. I spousta známých přiznala, že mají doma ladem spoustu tašek a batůžků," doplnil Mach.

Podle pořadatelů by se ukončení sbírky na konci června měli zúčastnit i učitelé z Konga.


Kongo_A4.jpg (1,6 MB)