Banabawu GoKoBo

Banabawu - GoKoBo Humanitas

 
 
Vážení a milí přátelé africké kultury,

dovolte mi, abych Vám představila naši skupinu, jmenujeme se BANABAWU, což znamená v jazyce KIKONGO – „děti země“. Všichni členové (tedy kromě mě, já jsem „jenom manželka Bobbyho“) jsou Afričani, tedy, přesněji řečeno Konžané a svou zemi, její kulturu a zvyky milují. I když v současné době žijí tady v Evropě, vždycky se domů rádi vrací a v jejích srdcích Kongo bude navždy jejich domovem. A tak se teď pokusím volně přeložit, co vlastně chtějí vyjádřit a co je jejich záměrem tady u nás v Česku:

Jsme velmi rádi, že můžeme Vám všem ukázat Africkou kulturu, že ji můžeme propagovat skrze hudbu, přednášky či konference. Jsme hrdí, že jsme následníci či pokračovatelé této úžasné civilizace a že se můžeme podílet svou prací a pomocí na jejím rozvoji.
Jsme hrdí na své dědictví a jsme připraveni je sdílet s ostatními. Celkový dojem Afrického kontinentu nemůže být limitován pouze válkami, diktátorským režimem, či nemocemi jako je malárie či AIDS….
Kolébka civilizace – Afrika může nabídnout nepřeberné množství krásy díky své bohaté kultuře.
A jak jednou jeden moudrý muž řekl:
„ Dokud se lev nenaučí jak psát svou historii, bude vždy jen lovec psát historii lesa!“ A proto jsme tu my „BANABAWU“, abychom Vám všem přiblížili a ukázali jak nádherně různorodá a bohatá je Africká kultura. A jak?

Hudbou – protože věříme, že hudba je mezinárodní jazyk bez hranic a bariér. Budeme hrát a zpívat v tradičních afrických oblecích, s originálními africkými hudebními nástroji a zpívat původní písně.

Semináři či školením – protože díky tomu, můžeme sdílet spoustu názorů a myšlenek, vysvětlit si opravdovou historii, pochopit duševní, duchovní, historickou a intelektuální podstatu Afričanů, Afrického kontinentu, která je prozatím bohužel ve spoustě případů neznámá a ignorovaná.
Naše hudba má přinést pocit pohody, tolerance, harmonie a štěstí pro všechny lidi bez rozdílu národnosti, vyznání či barvy pleti. Díky globalizaci se naše planeta zdá jako malá vesnice a my všichni jsme tu proto, abychom si pomáhali a radovali se ze života všichni společně.